Виконання робочих планів наукової діяльності Центру забезпечується як наявністю існуючого устаткування та обладнання, так і необхідністю виконання певного обсягу допоміжних робіт із залученням сторонніх організацій як на основі договорів про науково-технічне співробітництво, так і в плані надання технічної допомоги. Останні роботи як правило здійснюються з науковими організаціями, з якими Центр має багаторічні творчі стосунки, наприклад з Інститутом металофізики ім. Г.В.Курдюмова НАН України (комплекс на базі ЯМР спектрометру, Bruker), Інститутом фізики напівпровідників ім. В.Є Лашкарьова НАН України (Атомно-силовий мікросоп (АСМ) NanoScope IIIa, Digital Instrument Оптичний мікроскоп БІОЛАМ), Інститутом загальної неорганічної хімії ім. В.І. Вернадського НАН України (ренгенівський фотоелектронний спектрометр), Інститутом колоїдної хімії та хімії води ім. А.В. Думанського (хромато-мас-спектрометрична система Agilent 6890/5975inert (Agilent Technologies, США), мас-спектрометр з індуктивно-зв’язаною плазмою модель Agilent 7500се), Інститутом фізики НАН України (Серійний фур’є-спектрометр Bruker IFS -66 Німеччина, Спектрометр Shimadzu UV-2401PC, RENISHAW InVia Raman Microscope).
Дослідницькі роботи в Центрі в значній мірі забезпечуються наявністю приладів колективного користування:
Фахівці, які проводять дослідження на даних приладах, мають відповідний досвід більш як 30 років. Крім того, вони мають великий досвід по технічному обслуговуванню наукового обладнання (деякі з них пройшли навчання щодо здійснення сервісних робіт під керівництвом спеціалістів фірми «ДЖЕОЛ», Японія.) Це дає можливість забезпечити ефективне використання приладів і проводити дослідження як для виконання тематичного плану науково-дослідних робіт ТЦ НАН України, так і за замовленням значної кількості установ НАН України.
Як прилад колективного користування Центр має комплекс на базі Фур’є ЕПР спектрометру ELEXSVS SERIA E 580-10/12, який в межах договору про науково-технічне співробітництво використовується лабораторією «Синтезу наносистем та наноматеріалів» у складі відділу електронно-зондових досліджень багатофункціональних матеріалів. ЯМР – комплекс в ІМФ ім. Г.В. Курдюмова використовується для виконання досліджень з розробки методології діагностики синтезу наносистем та нанокомпозитів.
На балансі Центру обліковується також унікальне обладнання – автоматичний вакуумний електронно-оптичний модуль, Tescan, Чехія, який в межах договору про науково-технічне співробітництво використовується як прилад колективного користування разом з Інститутом фізики НАН України.
Функціонування комп’ютеризованого комплексу на базі вакуумного універсального посту ВУП-5М розширює можливості виконання власних досліджень Центру та надання науково-технічних послуг іншим установам.
Співробітництво ТЦ НАН України з зацікавленими дослідниками відділень НАН України та Вищих навчальних закладів МОН України:
Відділення фізико-технічних проблем матеріалознавства
Відділення фізики і астрономії
Відділення біохімії, фізіології і молекулярної біології:
Вищі навчальні заклади підпорядковані МОН України: